Merdiven Çeşitleri

Merdivenler beton’dan yapılmış ise basamak, rıht ve süpürgelik’ leri ahşap basamak, lake basamak yada ahşap lake birlikte uygulanarak bu merdiven çeşitlerinde imalat yapılmaktadır.

Bu tarz merdiven çeşitleri küpeşte korkuluk ihtiyacı var ise merdiven ahşap kaplaması bittikten sonra ahşap küpeşte veya lake küpeşte gibi her türlü trabzan, korkuluk yapılarak merdivenler bitirilmiş olur.

Merdiven, Korkuluk Küpeşte imalatında ise basamakların üzerine ahşap baston dikmeler, ferforje korkuluk, krom yada paslanmaz üzerine’de ahşap küpeşte yapılarak farklı imaltlar yapılabilir.

Merdiven kaplaması ahsap ile yapıldıktan sonra betonarme merdiven, ahşap merdiven görünümünde olur bu imalat her modeldeki merdiven modelleri’ne ve döner merdiven’lere merdivenci olarak yapmaktayız.

Merdiveni buğün için tarif etmek gerekirse yapılardaki katlar arası bağlantıyı sağlayarak günümüz şehirleşmesine mimaride merdiven dikey yapılar yapılmasını çok katlı binaların yapılmasını merdivenler sağlar bununla birlikte daha toplu yaşam alanları oluşturulmasını sağlayarak şehirlerin oluşmasında merdiven önemli katkı sağlar.

Öte yandan ekonomik refahın artmasıyla birlikte ekonomik gücü olan kesimde daha az katlı müstakil evlerde oturmak
İstemekteler burda da villa merdivenleri, klasik merdiven, ev içi merdiven, dublekls merdiven, döner merdiveni gibi merdiven çeşitleri vemerdiven modelleri bu yapıların önemli yapı unsurdur, bu tarz yapılarda genellikle asansörde olmadığı için yapıda merdiven tasarımı dikkate alarak, mimar merdiven çalışılmasında ön plana çıkarılan yapının prestiji merdiven dir.

Merdiven Çeşitleri

  • Ahşap Merdiven
  • Dökme Beton Merdiven
  • Döner Merdiven
  • Yangın Merdiveni